Garanti ve İade Koşulları

Aldığınız her ürün NEC Türkiye'nin garantisi altındadır.Necturkey.com’dan almış olduğunuz ürünü, yanlış ürün ve yanlış renk gönderimi gibi sitemizden kaynaklanan sebepler dahilinde kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybetmeden, ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde bizimle temasa geçerek iade edebilirsiniz. İade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi info@necturkey.com adresine e-mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Müşteri Hizmetleri departmanımızdan onay alınmadan gönderilen paketler kargo firmalarından teslim alınmayacaktır.


İade işlemi

Ürünü, siparişin elinize ulaştığı günü takip eden 14 (on dört) iş günü içerisinde paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış olarak tüm aksesuarları, iade sebebinizi açıklayan bir yazı, sipariş numarası ve tüm fatura nüshaları ile birlikte iade edebilirsiniz. Ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Alıcı, ürünü teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle; eğer kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.


Ürün iade bedeli

Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Ürün bedeli, ürün depoya ulaştığı andan itibaren iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bankanıza bağlı olarak, iade tutarının kredi kartınıza yansıması, iadeden sonra 10 iş günü sürebilir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Ürün değişimi

Hijyen ve sağlık açısından paketi açılmış ve kullanılmış ürünlerde değişim ve iade yapılmamaktadır.


Sipariş iptali

“Siparişlerim” bölümünde siparişinizin durumu “Kargoya Verildi” olarak görünmüyorsa info@necturkey.com adresine iptal talebinizi yazabilirsiniz. Sipariş iptal onayı tarafınıza e-mail yoluyla gönderilecektir. Siparişiniz kargo aşamasındaysa iade işlemlerini yapmanız gerekmektedir. İptal edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye kuponlarınız, siparişinizin iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.